Dr. Poyraz, Kocaeli’yi zayıflatmaya kararlı

Kategori: Genel

İzmit’te hizmet veren MB-TEN Sağlık ve Güzellik Merkezi’nde kilo problemi yaşayan vatandaşlara farklı bir yöntem uygulayarak aç kalmadan sağlıklı bir şekilde kilo verdiriyor

Kilo problemi ve obezite artık günümüz insanının en büyük hastalığı haline geldi. Herkes kendince çarelere başvurmakta, televizyonlara çıkan diyetisyenlerin sesine kulak vermekte, Pazartesi günü başladıkları diyeti Cuma günü sonlandırmakta… Oldukça sıkıntılı bir iş zayıflamak. Ailesel, çevresel ve ekonomik faktörler oldukça büyük rol oynar vücudunuzda ki yağlarda. Bizde sizler için hem sağlıklı şekilde hem çabuk hem de kalıcı zayıflayacağınız yöntemi araştırdık.

SAĞLIKLI ZAYIFLATMA

Yaklaşık 15 yıldır tanıdığım Dr. Osman Poyraz ve arkadaşları tarafından Ömerağa Mahallesi Şahabettin Bilgisu Caddesi No:36-1 İzmit adresinde kurulan MB-TEN Sağlık Merkezi’nde sağlıklı zayıflama yönteminin uygulandığını öğrendim. Hastalarını sağlıklı zayıflatıyor. Dr. Osman Poyraz’dan Metabolic Balance sisteminin ayrıntılarını öğrendim. Kendisi de bu uygulamayla zayıflayan Dr. Poyraz hastaların yüzde 100’e ulaşan kısmının bu yöntemle ağırlıklarından kurtulduklarını ve sağlıklı yaşamaya başladıklarını söyledi.

-Metabolic Balance nedir?

Metabolic Balance kilo düzenleyici metabolizma programıdır. Bu program doktorlar ve beslenme uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Bu program yardımıyla yeme – içme alışkanlıklarınız sağlıklı, dengeli ve sizin için düzenlenmiş bir beslenme şekline dönüşecektir. Bu programın temeli ise sadece size özel bir beslenme planı hazırlanmasıdır. Bu plan, güncel laboratuar tahlilleriniz ve sağlık durumunuzun gözden geçirilmesi sonunda hazırlanmaktadır.
Program 4 aşamada sizi başarıya götürecektir. Her insanın yapısı, genetiği farklıdır. Buna bağlı olarakta onun alacağı besinde de farklılıklar arz ediyor. Kişi bize müracaat ettiğinde önce şu ana kadar yemiş olduğu yiyecek türüne, mevcut hastalığına, kullandığı ilaçlarına kadar bunları kayıt altına alıyoruz ve ilaveten tahlil neticesinde çıkan sonuçları da alıyoruz. Bunları bizim Metabolic Balance merkezi değerlendiriyor.

DENGELİ BESLENME

O kişinin yapısına uygun onda rahatsızlık oluşturmayacak şekilde tespit ettikten sonra bunların miktarını ve Metabolic Balance kabul ettiği beslenme kuralları çerçevesinde başlıyoruz. Sağlıklı ve dengeli beslenme ile birçok hastalığı tedavi etme imkanı ve hastalıklara götüren sürecinde önlendiği görülmekte. Diyabet, tansiyon, kalp-damar hastalıkları, kanser bunların arasında. O hale gelmiş olan insanlarımızın eski sağlıklarına kavuşmasını sağlayan bir uygulama diyebiliriz.
Herhangi bir ilaç kullanmadan, günde 3 öğün yiyerek, acıkmadan, sağlıklı kilo kontrolü sağlayan bir yöntemdir. Herhangi bir cerrahi girişim yapılmamaktadır.

-Bildiğim kadarıyla eskiden sizde de kilo problemi vardı… Şimdilerde oldukça formda görünüyorsunuz.

2009 Aralık ayında bu yöntemi öncelikle kendim denedim. Beni tanıyanlar o zamanki halimi hatırlayacaklardır. Yaklaşık 108 kilolarla başladım. 1 buçuk aylık uygulamadan sonra 100 kilonun altına indim. O dönemde bu yöntem daha yeni tanınıyordu. Türkiye’de uygulayan 10-15 doktor vardı. 2000 yılından beri programın temsilciliğini yapıyorum. Yaklaşık 200’ün üzerinde uygulama imkanı buldum. Yakın çevremdeki eşim dostum bu değişikliği fark ederek “Ne oldu sana hasta mısın?” diyorlardı. Bendeki değişikliği fark edenler bu programı uygulamaya karar verdiler.

-Mb ile kilo nasıl dengeleniyor ?
Kişiye özel hazırlanan beslenme planı sayesinde kişi vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm sağlıklı besinleri alıyor. Bu şekilde metabolizma sağlıklı çalışıyor ve doğal bir ensülin salgılaması teşvik ediliyor. Kişi besinlerini yeni ve basit kurallara göre hazırladığı için kilosu kontrol altında oluyor. Bu sayede hormonların dengesi güçleniyor. Sadece bir beslenme değişikliğiyle, diyet yapmadan, zayıflamaya destek ürün ve ilaçlar kullanmadan sağlığınızı koruyarak kilonuzu düzenleyebiliyorsunuz.

-İnsanlar neden tercih etmeli?
Kişinin beslenme planı, sağlıklı metabolizmayı destekleyerek istenilen kilonun dengede kalması sağlanıyor. Metabolic Balance eğitimi almış sertifikalı uzmanlar sayesinde kişi istediği kiloya problemsiz ve belirlenen süre zarfında kavuşabiliyor.

-Mb sağlığın düzelmesini nasıl sağlıyor?
Doğal beslenme dengesinin sağlanması ile vücut doğal kilosuna kavuşabilir. Bu durum, verimlilik ve konsantrasyonu da beraberinde getirir. Bundan dolayı tüm enerji seviyesi artar. Daha kaliteli uyku uyumak fiziksel kuvveti arttırır. Sonuç olarak; daha sağlıklı, daha aktif ve daha zinde olunur ki buda kişiye yansır. Böylece vücuttaki yağlar azalır, azalırken Metabolic Balance sayesinde kas ve bağ dokusu güçlenir, cilt gergin ve pürüzsüz kalır.

-Öğünler arası 5 saat yememe neden önemli ?
Vücudunuzun besinleri rahatlıkla sindirebilmesi için makul bir dinlenme zamanına ihtiyacı vardır. Her ara öğün metabolizmanın dengesini bozarak size yabancı olmayan acıkma ataklarını tetikler. Bu nedenle 5 saatlik mola süresine sadık kalmanız çok önemlidir.

-Beslenme planındaki yiyeceklerin hepsi yenmeli midir ?
Evet yenmelidir. Bu plan rast gele hazırlanmış bir beslenme planı değildir. Bilimsel olarak sizin laboratuar verilerinize göre düzenlenmiş, parmak iziniz kadar özel kişisel beslenme planınızdır. Sizin için seçilen bu yiyecekler metabolizmanızı destekleyerek, ve bugüne kadar vücudunuzda eksik olanları tamamlayacaktır. Yeni tecrübelere kendinizi açarak farklı bilgileri almaya odaklanın. Yeni yemek tarifleri bu değişim ve gelişimde size yardımcı olacaktır

-Zayıflamak için size gelenler arasında kentin yakından tanıdığı kişiler de var mı?
Doktor hasta arasında sırdır onu söylememek daha doğrudur. Bizim çevremizdeki insanlar uygulayınca onların yakınları da bu yöntemle kilolarından kurtulunca şeklinde zincir oluştu.

-Vatandaşlara nasıl bir beslenme tavsiye edersiniz?
Biz, yaygın anlayışın tersine günde 3 öğün beslenmeyi tavsiye ediyoruz. Ara öğünü pek kabul etmiyoruz. Genelde şunu söylüyorum; 3 öğün beslenin, çaydan şekeri çıkarmanızı tavsiye ederim, yemek hacrinde hiçbir şeyin yenmemelidir. Birde akşam 09.00’dan sonra hiç bir şey yememenizi tavsiye ederim. Öğünün dengeli ve sağlıklı olması gerekir. Öğünlerin içeriği çok önem arz ediyor. Öğünümüzde kesinlikle proteinimiz olmalı ve tek çeşit olmalı. Karma protein tüketmekte cildin sağlık sorunlarına, problemlere yol açıyor. Beyaz ekmek yerine kabuğu, kepeği atılmamış ekmek, çavdar ekmek yada tam tahıllı ekmek tavsiye ediyorum. Her öğünlerinde 4 çeşide riayet ederek beslendikleri zaman kesinlikle ara öğün ihtiyacı hissetmeyeceklerdir. Ara öğünlerde de kesinlikle şeker, meyve, kuruyemiş asla yememelerini yiyeceklerse öğünle beraber yemelerini tavsiye ediyorum.

-Kilolu hastalarınızda ortalama kaç ayda sonuca ulaşıyorsunuz?
Bizim takiplerimiz genelde 2 ay, 4 ay, 6 ay… Bazen 10 günlük aşamalarda da yapıyoruz. Bizim koyduğumuz kuralları yerine getiren hastalarımızda yüzde 100’e yakın neticeler alıyoruz. Hatta sınırları aşan kilo kaybıyla karşılaşabiliyoruz.

-Merkezinizde zayıflama dışında başka hangi hizmetler veriliyor?
Merkezimizde kalıcı epilasyon, bölgesel zayıflama, selülit tedavisi, kimyasal peeling, profosyonel cilt bakımı, dermoller uygulaması, saç ve cilt analizi ve yine Kocaeli’de bizim tarafımızdan uygulanan Alisklamp ile sünnet yapılmakta.

-Merkezinizde sünnet de yapılmakta. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte aileler çocuklarını sünnet ettirecek. Ailelere ne gibi önerileriniz olacak?
Kocaeli’de sünnet konusunda bir ilki gerçekleştirdik. Alisklamp yöntemi ile dikiş kullanmadan, kanama olmadan sağlıklı estetik bir modern bir sünnet yapıyoruz. Ailelere tavsiyem; Çocuklarını hastanelerde ameliyathane şartlarında sünnet yaptırmalarıdır. Ya da bir nevi ameliyathanedeki hijyen ortamını sağlayan Alisklamp yöntemini kullanmaları.

Kaynak:Kocaeli Gazetesi

Cevap veya Yorum Yaz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.