Kilon mu var?Kolayı var, düşünme ver, kurtul!

Zamanla hızlı bir şekilde değişen ve ilerleyen bir dünyada yaşıyoruz. Buna binaen hayatımızın şartları ve şekilleri de değişmekte. İlerleyen teknoloji hayatımıza kolaylıklar sağlamasıyla beraber bir takım sıkıntı ve zorlukları da beraberinde getiriyor. Ulaşım ve iletişim araçlarının gün be gün gelişmesiyle az bir emek harcayarak kısa zamanda çok iş yapıyoruz. Hatta yaptığımız işin şekline göre günün çok büyük bir kısmını oturarak geçiriyor çok az hareket ediyoruz. Zamanın getirdiği stres, ırksal faktörler, eğitim düzeyi, sigara, alkol, metabolik ve hormonal bozukluklar gibi nedenler hayatımıza yeni bir hastalık sokuyor: OBEZİTE (Şişmanlık)

OBEZİTE: Vücuttaki yağ miktarının sağlığı bozacak düzeyde artmasıdır.

Normal koşullarda enerji alımının enerji tüketiminden daha fazla olduğu durumlarda ortaya çıkar. Bilim ve tekniğin zirve yaptığı bir zamanda obezitenin de aynı paralelde ilerlediğine şahit oluyoruz. Kolay ve pratik yiyecekler bir hayat tarzı halini aldı ve artık etrafımızda obez insanlarla çok daha sık karşılaşıyoruz. Dünya çapında bu hastalığın durumuna baktığımızda;

– ABD halkının 2/3 ünün kilolu, yaklaşık 12 milyonunun ise hastalık derecesinde şişman (morbid obez) olduğu biliniyor.
– 2007 itibarı ile şişmanlık nedeni ile doğrudan ve dolaylı harcamanın 140 – 170 milyar dolar olduğu hesaplanıyor.
– Her yıl yaklaşık 400.000 ABD vatandaşı obezite ile ilintili hastalıklar nedeni ile ölmektedir.
– Son 10 yılda obezite oranı % 33 artmıştır. 2010 da önlenebilir ölüm nedenleri arasında sigara içiciliğini geçerek 1. neden olması beklenmektedir.
– 20 yıl içinde dünyada ki en önemli sağlık sorunu olması beklenmektedir.
– 1992 de ABD de 20.000 kilo verme cerrahisi yapılmışken bu sayı 2006 da 177.600 e çıkmıştır.
– Cerrahi kilo verme sonrası hastaların % 94 ü yaşam kalitesinde çok belirgin iyileşme bildirmektedir.
– Çin’de 1989 da çocukluk dönemi obezite oranı % 1.5 iken batı tarzı beslenmenin yayılması ile 1997 de % 12.6 ya, erişkinlerde ise oran % 14.6 dan % 28.9 a çıkmıştır.
– BMİ(Vücut Kitle İndeksi) si 20 ile 24 arasında olan bir erişkine göre BMİ si > 35 olan bir erişkinin sağlık harcamaları % 44 artmaktadır.
– Kilo verme cerrahisinde ölüm riski 1998 ile 2004 arasında % 78.7 azalarak, % 0.89 dan % 0.19 a inmiş aynı dönemde cerrahi sonrası kilo verme ile şişmanlığa bağlı ölümlerde % 89 azalma sağlanmıştır.
– Şişmanlık, yaşam beklentisini, kadınlarda 9, erkeklerde ise 12 yıl kısaltıyor.
– 1986 ile 2000 yılları arasında şişman (BMİ > 30) sayısı iki katına asırı şişman (BMİ > 40) dört katına, süper şişman (BMİ > 50) sayısı ise 5 katına çıkmıştır.
– BMİ si > 30 olan kadınlarda meme kanseri riski BMİ si < 25 olan kadınlara göre % 31 artmaktadır. . ABD de kanser ölümlerinin erkeklerde % 14 kadınlarda ise % 20 sinin obezite ile ilintili olduğu gösterilmiştir. . Tip 2 diabet (insüline bağımlı olmayan şeker hastalığı) riski BMİ si > 30 olan kişilerde 60 ila 80 kat artmaktadır.
– Aşırı şişmanlıkta yıllık ölüm riski şişman olmayan yaş ayarlanmış bir kişiye göre 40 kat artabilir.
– İleri derecede şişman hastaların önemli bir bölümü durumunu; sağırlık, körlük ya da konuşma bozukluğundan daha kötü olarak tanımlamaktadır.

Bütün bu sıkıntılardan kurtulmanın en önemli ve tek yolu en kısa zamanda yukarda saydığımız bir çok olumsuzluğun sebebi olan obeziteden kurtulmaktır. Şu ana kadar uygulanan diyet ve rejim programlarının bu konuda çok etkili olmadığı her kesçe bilinmektedir. İlk etapta kilo problemini ortadan kaldırdığı gözlense bile tekrar kilo almayla neticelendiğinden istenen sonuç elde edilememektedir. Ancak metabolic balance® ( Metabolik Denge) yöntemi uygulama kolaylığı, etkinliği ve kalıcı çözüme ulaştırması noktasında obezite tedavisinde etkinliği ve yaygınlığı giderek artan bir yöntem olacağa benziyor.
metabolic balance® kilo düzenleyici metabolizma programıdır. Bu program Doktorlar ve Beslenme uzmanları tarafından geliştirilmiştir.

Bu program yardımıyla daha önceden edindiğiniz yeme alışkanlıklarınız sağlıklı, tamamen dengeli ve sadece sizin için düzenlenmiş bir beslenme profiline dönüşecektir. Programın temeli, sadece size özel bir beslenme planı hazırlanmasıdır. Kişisel plan güncel laboratuar tahlilleriniz ve sağlık durumunuz göz önüne alınarak hazırlanmaktadır. Program 4 aşamada sizi başarıya götürecektir.
1. Kilo probleminiz daimi olarak ortadan kalkacaktır
2. Sağlığınız korunacak ve bir bütün olarak desteklenecektir.

metabolic balance® nasıl etki ediyor?
Kişisel beslenme planınız sayesinde ‘’beden kimyanız“ ve size uygun ‘’gıda maddeleri” ile yeni bir metabolik denge oluşacaktır. Sizin için sağlıklı ve gerekli besinler ve mineralleri içeren gıdaları tüketmenin yanı sıra vücudunuzun dengede kalabilmesi ve metabolizmanızın ihtiyaç duyduğu besinleri almanız sağlanacaktır. Bu nedenle sizin için özel hazırlanan plan, içinde sadece sizin vücudunuzun durumuna uygun ve tamamen sizin özelliklerinize dayanan bilgiler içermektedir.

metabolic balance® neden başarılı oluyor?
eslenme planınız sağlıklı metabolizmanızı destekler ve kilonuzun dengelenmesiyle ideal kiloya kavuşmanızı sağlar. metabolic balance® sayesinde istediğiniz kiloya problemsiz ve belirlenen süre zarfında kavuşabilmeniz için, eğitim almış sertifikalı temsilcilerimiz size refakat edecektir. metabolic balance® temsilcinize ulaşmak için lütfen siteye giriniz.

metabolic balance® kilo kaybını nasıl sağlıyor?
Size özel hazırlanan beslenme planı sayesinde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm sağlıklı besinleri alıyorsunuz. Programda besinler kaloriye, yağa, proteine ve ya karbonhidrata göre seçilmiyor. Seçme kriteri olarak sadece ve sadece sizin hormon düzeyiniz dikkate alınıyor. Bu şekilde metabolizmanın sağlıklı çalışması sağlanıyor. Besinlerinizi yeni ve basit kurallara göre hazırladığınız için kilonuz da kontrol altına alınıyor. Aynı zamanda tüm hormon dengenizin güçlenmesi sağlanıyor.

metabolic balance® ile sağlığım nasıl düzeliyor?
Düzenli ve dengeli beslenme sayesinde (bilhassa uygun egzersiz ile uygulanınca) kalıcı vücut sağlığına kavuşabilir ve kendimizi çağın en önemli hastalıklarından koruyabilirsiniz. Doğal beslenme dengemizin düzene girmesi vücudumuzun doğal kilo endeksine kavuşmasını sağlar. Aynı zamanda verim ve konsantrasyon dengesini destekler. Böylece tüm enerji seviyemizi arttırabiliriz. Daha iyi uyuyabilir ve fiziksel anlamda kendimizi daha güçlü hissedebiliriz. Sonuç olarak ; daha sağlıklı, daha aktif, daha zinde olup bunu çevremize de yansıtırız. Programı uygularken vücuttaki yağlar azalır ama azalırken de kas ve bağ dokusu metabolic balance® sayesinde dengelenir. Böylece cildimiz gergin ve pürüzsüz kalır.

metabolic balance® programına ne zaman katılmam gerekir?
Programa katılmanız ancak aşağıdaki durumlarda mantıklı ve yararlı olacaktır: • bedeniniz artık kilolarınızdan dolayı zayıflamak için kesin bir çözüme ihtiyaç duyuyor ve siz de artık sağlıklı
bir şekilde kilo vermek istiyorsanız
– Fazla kilonuzdan veya yanlış beslenmeden dolayı sağlık problemleriniz (örneğin şeker hastalığı, romatizma, kronik migren, metabolizma bozukluğu, yüksek tansiyon v.s.) varsa
– Hangi yaşta olursanız olun enerji dolu, canlı ve formda kalmak istiyorsanız
metabolic balance® programına nasıl katılabilirim?

Güncel Temsilci Listesi için Buraya Tıklayın

Önemli Not:
metabolic balance® metabolizma programı bilhassa uzun süreli şikayetlerde doktor veya sağlık uzmanının yerini almaz ve uzman yardımı almadan uygulanmamalıdır.
Sağlıklı huzurlu ve mutlu bir hayat temennisiyle…

Dr. Osman POYRAZ

(iletisim@drosmanpoyraz.com)

0262 414 94 24

Cevap veya Yorum Yaz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.